Central Technologies CTCMC0905F-100N
CTCMC0905F-100N
Part No.:
CTCMC0905F-100N
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaCTCMC0905F-100N.pdf
Description:
10UH SMD COMMON MODE CHOKE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CTCMC0905F
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
200 Ohms @ 20 MHz
Inductance@Frequency:
10 µH @ 1 kHz
CurrentRating(Max):
1.6A
DCResistance(DCR)(Max):
80mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max):
0.209 (5.30mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaCTCMC0905F-100N.pdf
1. How to order CTCMC0905F-100N on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CTCMC0905F-100N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTCMC0905F-100N?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CTCMC0905F-100N CTCMC0905F-471Y CTCMC0905F-250N CTCMC0905F-102Y CTCMC0905F-251Y
Part Number CTCMC0905F-100N CTCMC0905F-471Y CTCMC0905F-250N CTCMC0905F-102Y CTCMC0905F-251Y
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTCMC0905F CTCMC0905F CTCMC0905F CTCMC0905F CTCMC0905F
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 200 Ohms @ 20 MHz 200 Ohms @ 20 MHz 200 Ohms @ 20 MHz 200 Ohms @ 20 MHz 200 Ohms @ 20 MHz
Inductance@Frequency 10 µH @ 1 kHz 10 µH @ 1 kHz 10 µH @ 1 kHz 10 µH @ 1 kHz 10 µH @ 1 kHz
CurrentRating(Max) 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A
DCResistance(DCR)(Max) 80mOhm 80mOhm 80mOhm 80mOhm 80mOhm
VoltageRating-DC 50V 50V 50V 50V 50V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm) 0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm) 0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm) 0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm) 0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max) 0.209 (5.30mm) 0.209 (5.30mm) 0.209 (5.30mm) 0.209 (5.30mm) 0.209 (5.30mm)