Central Technologies CTCMC0905F-501Y
CTCMC0905F-501Y
Part No.:
CTCMC0905F-501Y
Manufacturer:
Central Technologies
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaCTCMC0905F-501Y.pdf
Description:
500UH SMD COMMON MODE CHOKE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CTCMC0905F
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
1 kOhms @ 1 MHz
Inductance@Frequency:
500 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
1A
DCResistance(DCR)(Max):
150mOhm
VoltageRating-DC:
50V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.362 L x 0.236 W (9.20mm x 6.00mm)
Height(Max):
0.209 (5.30mm)