Bourns Inc. CV201210-330K
CV201210-330K
Part No.:
CV201210-330K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCV201210-330K.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 5MA 1.25 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CV201210
ProductStatus:
Active
Type:
Multilayer
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
5 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
1.25Ohm Max
Q@Freq:
30 @ 400kHz
Frequency-SelfResonant:
13MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
400 kHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCV201210-330K.pdf
1. How to order CV201210-330K on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CV201210-330K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CV201210-330K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CV201210-330K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CV201210-330K CV201210-100K CV201210-4R7K CV201210-6R8K CV201210-220K
Part Number CV201210-330K CV201210-100K CV201210-4R7K CV201210-6R8K CV201210-220K
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CV201210 CV201210 CV201210 CV201210 CV201210
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max 1.25Ohm Max
Q@Freq 30 @ 400kHz 30 @ 400kHz 30 @ 400kHz 30 @ 400kHz 30 @ 400kHz
Frequency-SelfResonant 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz 400 kHz