Bourns Inc. CW100505-68NJ
CW100505-68NJ
Part No.:
CW100505-68NJ
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCW100505-68NJ.pdf
Description:
FIXED IND 68NH 180MA 1.12OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CW100505
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
68 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
180 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
1.12Ohm
Q@Freq:
22 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant:
1.62GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
200 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCW100505-68NJ.pdf
1. How to order CW100505-68NJ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CW100505-68NJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CW100505-68NJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CW100505-68NJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CW100505-4N7J CW100505-68NJ CW100505-12NJ CW100505-5N6J CW100505-1N0D
Part Number CW100505-4N7J CW100505-68NJ CW100505-12NJ CW100505-5N6J CW100505-1N0D
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CW100505 CW100505 CW100505 CW100505 CW100505
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 68 nH 68 nH 68 nH 68 nH 68 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 180 mA 180 mA 180 mA 180 mA 180 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 1.12Ohm 1.12Ohm 1.12Ohm 1.12Ohm 1.12Ohm
Q@Freq 22 @ 200MHz 22 @ 200MHz 22 @ 200MHz 22 @ 200MHz 22 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant 1.62GHz 1.62GHz 1.62GHz 1.62GHz 1.62GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz 200 MHz