Vishay Sprague CWR06HC225KB/PR
CWR06HC225KB/PR
Part No.:
CWR06HC225KB/PR
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2005 (5113 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCWR06HC225KB/PR.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 15V 2005
  • Related Categories
Package/Case:
2005 (5113 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Military, MIL-PRF-55365/4, CWR06
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
15 V
Type:
Conformal Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.200 L x 0.050 W (5.08mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
0.065 (1.65mm)