Ohmite D100K20RE
D100K20RE
Part No.:
D100K20RE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaD100K20RE.pdf
Description:
ADJ PWR RES 20 OHM 100W CHAS MT
Packaging:
Bulk
Series:
Dividohm®210
ProductStatus:
Active
Resistance:
20 Ohms
Power(Watts):
100 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.752 OD, 0.500 ID (19.10mm x 12.70mm)
Length:
6.500 (165.10mm)