Ohmite D12K1K25E
D12K1K25E
Part No.:
D12K1K25E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaD12K1K25E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 1.25 KOHM 12W CHAS
Packaging:
Bulk,Bulk,Box
Series:
Dividohm®210
ProductStatus:
Active
Resistance:
1.25 kOhms
Power(Watts):
12 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.313 OD, 0.187 ID (7.94mm x 4.76mm)
Length:
1.750 (44.45mm)