Ohmite D12K2K0E
D12K2K0E
Part No.:
D12K2K0E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaD12K2K0E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 2 KOHM 12W CHAS MT
Packaging:
Bulk,Box
Series:
Dividohm®210
ProductStatus:
Active
Resistance:
2 kOhms
Power(Watts):
12 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.313 OD, 0.187 ID (7.94mm x 4.76mm)
Length:
1.750 (44.45mm)