Ohmite D12K300E
D12K300E
Part No.:
D12K300E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaD12K300E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 300 OHM 12W CHAS MT
Packaging:
Bulk,Box
Series:
Dividohm®210
ProductStatus:
Active
Resistance:
300 Ohms
Power(Watts):
12 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.313 OD, 0.187 ID (7.94mm x 4.76mm)
Length:
1.750 (44.45mm)