Ohmite D12K50RE
D12K50RE
Part No.:
D12K50RE
Datasheet:
ShinYuaD12K50RE.pdf
Description:
ADJ PWR RES 50 OHM 12W CHAS MT
Resistance:
50 Ohms
Power(Watts):
12 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
0.313 OD, 0.187 ID (7.94mm x 4.76mm)
Length:
1.750 (44.45mm)