Ohmite D25K1K0E
D25K1K0E
Part No.:
D25K1K0E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaD25K1K0E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 1 KOHM 25W CHAS MT
Packaging:
Bulk
Series:
Dividohm®210
ProductStatus:
Active
Resistance:
1 kOhms
Power(Watts):
25 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm)
Length:
2.000 (50.80mm)