Ohmite D25K3K0E
D25K3K0E
Part No.:
D25K3K0E
Datasheet:
ShinYuaD25K3K0E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 3 KOHM 25W CHAS MT
Packaging:
Bulk,Box
Resistance:
3 kOhms
Power(Watts):
25 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm)
Length:
2.000 (50.80mm)