Ohmite D25K750E
D25K750E
Part No.:
D25K750E
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Adjustable Power Resistor
Package:
Datasheet:
ShinYuaD25K750E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 750 OHM 25W CHAS MT
Packaging:
Bulk,Bulk,Box
Series:
Dividohm®210
ProductStatus:
Active
Resistance:
750 Ohms
Power(Watts):
25 W
Tolerance:
±10%
AdjustmentType:
Slide
Diameter:
0.563 OD, 0.313 ID (14.30mm x 7.94mm)
Length:
2.000 (50.80mm)