Artesyn Embedded Power DA10-050CH
DA10-050CH
Part No.:
DA10-050CH
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
ShinYuaDA10-050CH.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Packaging:
Bulk
Series:
DA10 (10W)
ProductStatus:
Obsolete
RegionUtilized:
China
Form:
Wall Mount (Class II)
InputType:
Fixed Blade
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
5V
Current-Output(Max):
2A
Power(Watts):
10 W
NoLoadPowerConsumption:
75mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
-10°C ~ 40°C
OutputConnector:
USB A Receptacle
CordLength:
InputConnector:
GB 1002
Features:
Size/Dimension:
0.98 L x 1.56 W x 1.73 H (25.0mm x 39.5mm x 44.0mm)
ApprovalAgency:
CCC, CE, CSA, DEMKO CB, PSE, UL
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
ShinYuaDA10-050CH.pdf
1. How to order DA10-050CH on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DA10-050CH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DA10-050CH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DA10-050CH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DA10-050CH pin diagram, DA10-050CH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DA10-050EU DA10-050US DA10-050CH DA10-050UK
Part Number DA10-050EU DA10-050US DA10-050CH DA10-050UK
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DA10 (10W) DA10 (10W) DA10 (10W) DA10 (10W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
RegionUtilized China China China China
Form Wall Mount (Class II) Wall Mount (Class II) Wall Mount (Class II) Wall Mount (Class II)
InputType Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade Fixed Blade
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 5V 5V 5V 5V
Current-Output(Max) 2A 2A 2A 2A
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W
NoLoadPowerConsumption 75mW (Max) 75mW (Max) 75mW (Max) 75mW (Max)
Polarization - - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2 Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C -10°C ~ 40°C
OutputConnector USB A Receptacle USB A Receptacle USB A Receptacle USB A Receptacle
CordLength - - - -
InputConnector GB 1002 GB 1002 GB 1002 GB 1002
Features - - - -
Size/Dimension 0.98 L x 1.56 W x 1.73 H (25.0mm x 39.5mm x 44.0mm) 0.98 L x 1.56 W x 1.73 H (25.0mm x 39.5mm x 44.0mm) 0.98 L x 1.56 W x 1.73 H (25.0mm x 39.5mm x 44.0mm) 0.98 L x 1.56 W x 1.73 H (25.0mm x 39.5mm x 44.0mm)