Murata Electronics DE11XRB330KN4AR01F
DE11XRB330KN4AR01F
Part No.:
DE11XRB330KN4AR01F
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE11XRB330KN4AR01F.pdf
Description:
CAP CER 33PF 500VAC SL RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
DE1
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500VAC
TemperatureCoefficient:
SL
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)