Murata Electronics DE1B3RA221KN4AN01F
DE1B3RA221KN4AN01F
Part No.:
DE1B3RA221KN4AN01F
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE1B3RA221KN4AN01F.pdf
Description:
CAP CER 220PF 250V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
DE1
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
B
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaDE1B3RA221KN4AN01F.pdf
1. How to order DE1B3RA221KN4AN01F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DE1B3RA221KN4AN01F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE1B3RA221KN4AN01F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DE1B3RA221KN4AN01F DE1E3RA222MN4AP01F DE1E3RA222MA4BN01F DE1B3RA101KN4AQ01F DE1B3RA471KN4AP01F
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Series DE1 DE1 DE1 DE1 DE1
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
TemperatureCoefficient B B B B B
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings X1, Y1 X1, Y1 X1, Y1 X1, Y1 X1, Y1
Applications Safety Safety Safety Safety Safety
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)