Murata Electronics DE1E3RB152MN4AR01F
DE1E3RB152MN4AR01F
Part No.:
DE1E3RB152MN4AR01F
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE1E3RB152MN4AR01F.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 500VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
DE1
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500VAC
TemperatureCoefficient:
E
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y1
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)