Murata Electronics DE2E3SA102MN3AT02F
DE2E3SA102MN3AT02F
Part No.:
DE2E3SA102MN3AT02F
Datasheet:
ShinYuaDE2E3SA102MN3AT02F.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250V RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
DE2
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Datasheet:
ShinYuaDE2E3SA102MN3AT02F.pdf
1. How to order DE2E3SA102MN3AT02F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DE2E3SA102MN3AT02F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE2E3SA102MN3AT02F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DE2E3SA102MN3AT02F DE2E3SA332MN3AT02F DE2B3SA101KN3AT02F DE2B3SA471KN3AT02F DE2B3SA101KN3AY02F
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Series DE2 DE2 DE2 DE2 DE2
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
TemperatureCoefficient E E E E E
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2
Applications Safety Safety Safety Safety Safety
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm) 0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm) 0.354 (9.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)