Murata Electronics DEBB33A221KC1B
DEBB33A221KC1B
Part No.:
DEBB33A221KC1B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEBB33A221KC1B.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEB
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
B
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.177 Dia (4.50mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaDEBB33A221KC1B.pdf
1. How to order DEBB33A221KC1B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DEBB33A221KC1B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DEBB33A221KC1B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DEBB33A221KC1B DEBB33A222KA2B DEBB33A331KC1B DEBB33A471KC1B DEBB33A682KA3B
Part Number DEBB33A221KC1B DEBB33A222KA2B DEBB33A331KC1B DEBB33A471KC1B DEBB33A682KA3B
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DEB DEB DEB DEB DEB
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient B B B B B
OperatingTemperature -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C -25°C ~ 85°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm) 0.177 Dia (4.50mm)
Height-Seated(Max) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)