Murata Electronics DEBB33D331KC1B
DEBB33D331KC1B
Part No.:
DEBB33D331KC1B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEBB33D331KC1B.pdf
Description:
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEB
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
B
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)