Murata Electronics DEBB33D332KA3B
DEBB33D332KA3B
Part No.:
DEBB33D332KA3B
Datasheet:
ShinYuaDEBB33D332KA3B.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 2KV RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.472 Dia (12.00mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)