Murata Electronics DEBB33D471KA2B
DEBB33D471KA2B
Part No.:
DEBB33D471KA2B
Datasheet:
ShinYuaDEBB33D471KA2B.pdf
Description:
CAP CER 470PF 2KV RADIAL
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)