Murata Electronics DEBB33D681KA2B
DEBB33D681KA2B
Part No.:
DEBB33D681KA2B
Datasheet:
ShinYuaDEBB33D681KA2B.pdf
Description:
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)