Murata Electronics DEBB33F151KCDB
DEBB33F151KCDB
Part No.:
DEBB33F151KCDB
Datasheet:
ShinYuaDEBB33F151KCDB.pdf
Description:
CAP CER 150PF 3.15KV RADIAL
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)