Murata Electronics DEBB33F222KA3B
DEBB33F222KA3B
Part No.:
DEBB33F222KA3B
Datasheet:
ShinYuaDEBB33F222KA3B.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.512 Dia (13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)