Murata Electronics DEBE33A102ZC1B
DEBE33A102ZC1B
Part No.:
DEBE33A102ZC1B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDEBE33A102ZC1B.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
DEB
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
E
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)