Murata Electronics DEBE33D103ZA3B
DEBE33D103ZA3B
Part No.:
DEBE33D103ZA3B
Datasheet:
ShinYuaDEBE33D103ZA3B.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
0.748 (19.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)