Murata Electronics DEBE33D222ZA2B
DEBE33D222ZA2B
Part No.:
DEBE33D222ZA2B
Datasheet:
ShinYuaDEBE33D222ZA2B.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)