Murata Electronics DEBE33F102ZC3B
DEBE33F102ZC3B
Part No.:
DEBE33F102ZC3B
Datasheet:
ShinYuaDEBE33F102ZC3B.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
3150V (3.15kV)
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)