Murata Electronics DEBF33D102ZC1B
DEBF33D102ZC1B
Part No.:
DEBF33D102ZC1B
Datasheet:
ShinYuaDEBF33D102ZC1B.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
F
OperatingTemperature:
-25°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.315 (8.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)