SanRex Corporation DF100LA80
DF100LA80
Part No.:
DF100LA80
Manufacturer:
SanRex Corporation
Category:
Diodes - Bridge Rectifiers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDF100LA80.pdf
Description:
DIODE MODULE 800V 100A
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeType:
Three Phase
Technology:
Standard
Voltage-PeakReverse(Max):
800 V
Current-AverageRectified(Io):
100 A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.3 V @ 100 A
Current-ReverseLeakage@Vr:
12 mA @ 800 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)