Schurter Inc. DFKF-28-0005
DFKF-28-0005
Part No.:
DFKF-28-0005
Manufacturer:
Schurter Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaDFKF-28-0005.pdf
Description:
CMC 4A 2LN TH
Packaging:
Bulk
Series:
DFKF
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
4A
DCResistance(DCR)(Max):
28mOhm
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
440V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.114 L x 1.079 W (28.30mm x 27.40mm)
Height(Max):
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaDFKF-28-0005.pdf
1. How to order DFKF-28-0005 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DFKF-28-0005 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DFKF-28-0005?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DFKF-28-0005.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DFKF-18-0003 DFKF-18-0004 DFKF-18-0006 DFKF-28-0005 DFKF-18-0005
Part Number DFKF-18-0003 DFKF-18-0004 DFKF-18-0006 DFKF-28-0005 DFKF-18-0005
Manufacturer Schurter Inc. Schurter Inc. Schurter Inc. Schurter Inc. Schurter Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DFKF DFKF DFKF DFKF DFKF
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 4A 4A 4A 4A 4A
DCResistance(DCR)(Max) 28mOhm 28mOhm 28mOhm 28mOhm 28mOhm
VoltageRating-DC - - - - -
VoltageRating-AC 440V 440V 440V 440V 440V
OperatingTemperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.114 L x 1.079 W (28.30mm x 27.40mm) 1.114 L x 1.079 W (28.30mm x 27.40mm) 1.114 L x 1.079 W (28.30mm x 27.40mm) 1.114 L x 1.079 W (28.30mm x 27.40mm) 1.114 L x 1.079 W (28.30mm x 27.40mm)