Murata Electronics DLM11GN601SD2D
DLM11GN601SD2D
Part No.:
DLM11GN601SD2D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaDLM11GN601SD2D.pdf
Description:
CMC 100MA 2LN 600 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
DLM11
ProductStatus:
Not For New Designs
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
600 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
100mA
DCResistance(DCR)(Max):
800mOhm
VoltageRating-DC:
5V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.049 L x 0.039 W (1.25mm x 1.00mm)
Height(Max):
0.024 (0.60mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaDLM11GN601SD2D.pdf
1. How to order DLM11GN601SD2D on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DLM11GN601SD2D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DLM11GN601SD2D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DLM11SN900HY2L DLM11GN601SD2D DLM11SN900HZ2L DLM11SN450HY2L
Part Number DLM11SN900HY2L DLM11GN601SD2D DLM11SN900HZ2L DLM11SN450HY2L
Manufacturer Murata Electronics Murata Electronics Murata Electronics Murata Electronics
Series DLM11 DLM11 DLM11 DLM11
ProductStatus Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs Not For New Designs
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 2 2 2 2
Impedance@Frequency 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz 600 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - -
CurrentRating(Max) 100mA 100mA 100mA 100mA
DCResistance(DCR)(Max) 800mOhm 800mOhm 800mOhm 800mOhm
VoltageRating-DC 5V 5V 5V 5V
VoltageRating-AC - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - -
ApprovalAgency - - - -
Features - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.049 L x 0.039 W (1.25mm x 1.00mm) 0.049 L x 0.039 W (1.25mm x 1.00mm) 0.049 L x 0.039 W (1.25mm x 1.00mm) 0.049 L x 0.039 W (1.25mm x 1.00mm)
Height(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)