Murata Electronics DLP2ADA900HL4L
DLP2ADA900HL4L
Part No.:
DLP2ADA900HL4L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaDLP2ADA900HL4L.pdf
Description:
CMC 120MA 4LN 90 OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
DLP2A
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
4
Impedance@Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency:
CurrentRating(Max):
120mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.75Ohm
VoltageRating-DC:
5V
VoltageRating-AC:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm)
Height(Max):
0.036 (0.92mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaDLP2ADA900HL4L.pdf
1. How to order DLP2ADA900HL4L on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DLP2ADA900HL4L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DLP2ADA900HL4L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DLP2ADN121HL4L DLP2ADA900HL4L DLP2ADN201HL4L DLP2ADN281HL4L DLP2ADN161HL4L
Part Number DLP2ADN121HL4L DLP2ADA900HL4L DLP2ADN201HL4L DLP2ADN281HL4L DLP2ADN161HL4L
Series DLP2A DLP2A DLP2A DLP2A DLP2A
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 4 4 4 4 4
Impedance@Frequency 90 Ohms @ 100 MHz 90 Ohms @ 100 MHz 90 Ohms @ 100 MHz 90 Ohms @ 100 MHz 90 Ohms @ 100 MHz
Inductance@Frequency - - - - -
CurrentRating(Max) 120mA 120mA 120mA 120mA 120mA
DCResistance(DCR)(Max) 1.75Ohm 1.75Ohm 1.75Ohm 1.75Ohm 1.75Ohm
VoltageRating-DC 5V 5V 5V 5V 5V
VoltageRating-AC - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm) 0.079 L x 0.039 W (2.00mm x 1.00mm)
Height(Max) 0.036 (0.92mm) 0.036 (0.92mm) 0.036 (0.92mm) 0.036 (0.92mm) 0.036 (0.92mm)