Sensata-Crydom DR2260D20W
DR2260D20W
Part No.:
DR2260D20W
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDR2260D20W.pdf
Description:
RELAY SSR 600V 20A DIN RAIL
Packaging:
Bulk,Box
Series:
DR22
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
LoadCurrent:
20 A
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 ~ 600V