Bourns Inc. DR334A-253AE
DR334A-253AE
Part No.:
DR334A-253AE
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaDR334A-253AE.pdf
Description:
CMC 25UH 500MA 2LN SMD AEC-Q200
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
DR334A
ProductStatus:
Active
FilterType:
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
700 Ohms @ 3 MHz
Inductance@Frequency:
25 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
500mA
DCResistance(DCR)(Max):
200mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
42V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 135°C
Ratings:
AEC-Q200
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm)
Height(Max):
0.142 (3.60mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaDR334A-253AE.pdf
1. How to order DR334A-253AE on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DR334A-253AE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DR334A-253AE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DR334A-253AE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DR334A-253AE DR334A-474BE DR334A-105BE DR334A-104AE DR334A-113BE
Part Number DR334A-253AE DR334A-474BE DR334A-105BE DR334A-104AE DR334A-113BE
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series DR334A DR334A DR334A DR334A DR334A
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType - - - - -
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency 700 Ohms @ 3 MHz 700 Ohms @ 3 MHz 700 Ohms @ 3 MHz 700 Ohms @ 3 MHz 700 Ohms @ 3 MHz
Inductance@Frequency 25 µH @ 100 kHz 25 µH @ 100 kHz 25 µH @ 100 kHz 25 µH @ 100 kHz 25 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max) 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
DCResistance(DCR)(Max) 200mOhm 200mOhm 200mOhm 200mOhm 200mOhm
VoltageRating-DC 80V 80V 80V 80V 80V
VoltageRating-AC 42V 42V 42V 42V 42V
OperatingTemperature -40°C ~ 135°C -40°C ~ 135°C -40°C ~ 135°C -40°C ~ 135°C -40°C ~ 135°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm) 0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm) 0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm) 0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm) 0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm)
Height(Max) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm)