Bourns Inc. DR334A-513AE
DR334A-513AE
Part No.:
DR334A-513AE
Datasheet:
ShinYuaDR334A-513AE.pdf
Description:
CMC 51UH 500MA 2LN SMD AEC-Q200
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Impedance@Frequency:
1.5 kOhms @ 20 MHz
Inductance@Frequency:
51 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
500mA
DCResistance(DCR)(Max):
300mOhm
VoltageRating-DC:
80V
VoltageRating-AC:
42V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 135°C
Size/Dimension:
0.354 L x 0.228 W (9.00mm x 5.80mm)
Height(Max):
0.142 (3.60mm)