Sensata-Crydom DRA3P48C4R
DRA3P48C4R
Part No.:
DRA3P48C4R
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Contactors (Solid State)
Package:
Datasheet:
ShinYuaDRA3P48C4R.pdf
Description:
RELAY CONTACT 3PH 480VAC 4A 48V
Packaging:
Bulk
Series:
DRA3P
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
3PST-NO (3 Form A)
OutputType:
AC
LoadCurrent:
4.2 A
Voltage-Input:
36 ~ 60VAC
Voltage-Load:
48 ~ 510V