Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1050U-010+
DS1050U-010+
Part No.:
DS1050U-010+
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1050U-010+.pdf
Description:
IC OSC PROG TIMER 10KHZ 8USOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Programmable Timer
Count:
Frequency:
10kHz
Voltage-Supply:
2.7V ~ 5.5V
Current-Supply:
50 µA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C