Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1052Z-100+
DS1052Z-100+
Part No.:
DS1052Z-100+
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Clock/Timing - Application Specific
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1052Z-100+.pdf
Description:
IC PROG PWM 5BIT 100KHZ 8-SOIC
Packaging:
Tube
Series:
Product Status:
Obsolete
PLL:
No
Main Purpose:
Input:
Output:
Number of Circuits:
1
Ratio-Input:Output:
2:1
Differential-Input:Output:
No/No
Frequency-Max:
100kHz
Voltage-Supply:
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C