Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1077LU-40+
DS1077LU-40+
Part No.:
DS1077LU-40+
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1077LU-40+.pdf
Description:
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8USOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Series:
EconOscillator™
ProductStatus:
Active
Type:
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Count:
Frequency:
4.87kHz ~ 40MHz
Voltage-Supply:
2.7V ~ 3.6V
Current-Supply:
15 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C