Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1077LZ-40+
DS1077LZ-40+
Part No.:
DS1077LZ-40+
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1077LZ-40+.pdf
Description:
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tube
Frequency:
4.87kHz ~ 40MHz
Voltage-Supply:
2.7V ~ 3.6V
Current-Supply:
15 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C