Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1077LZ-40+T&R
DS1077LZ-40+T&R
Part No.:
DS1077LZ-40+T&R
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1077LZ-40+T&R.pdf
Description:
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
EconOscillator™
ProductStatus:
Active
Type:
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Count:
Frequency:
4.87kHz ~ 40MHz
Voltage-Supply:
2.7V ~ 3.6V
Current-Supply:
15 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C