Analog Devices Inc./Maxim Integrated DS1077U-100+
DS1077U-100+
Part No.:
DS1077U-100+
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Clock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
ShinYuaDS1077U-100+.pdf
Description:
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8-USOP
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Tube
Series:
EconOscillator™
ProductStatus:
Active
Type:
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Count:
Frequency:
12.2kHz ~ 100MHz
Voltage-Supply:
4.75V ~ 5.25V
Current-Supply:
50 mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Category:
Datasheet:
ShinYuaDS1077U-100+.pdf
1. How to order DS1077U-100+ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DS1077U-100+ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DS1077U-100+?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DS1077U-100+.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DS1077LZ-50+ DS1077LU-60+ DS1077LU-50+ DS1077U-100+W DS1077LU-66+
Part Number DS1077LZ-50+ DS1077LU-60+ DS1077LU-50+ DS1077U-100+W DS1077LU-66+
Package/Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series EconOscillator™ EconOscillator™ EconOscillator™ EconOscillator™ EconOscillator™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Count - - - - -
Frequency 12.2kHz ~ 100MHz 12.2kHz ~ 100MHz 12.2kHz ~ 100MHz 12.2kHz ~ 100MHz 12.2kHz ~ 100MHz
Voltage-Supply 4.75V ~ 5.25V 4.75V ~ 5.25V 4.75V ~ 5.25V 4.75V ~ 5.25V 4.75V ~ 5.25V
Current-Supply 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C