Microchip Technology DSC612PI2A-012Q
DSC612PI2A-012Q
Part No.:
DSC612PI2A-012Q
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Package:
Datasheet:
ShinYuaDSC612PI2A-012Q.pdf
Description:
2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 24M 25M
Packaging:
Bag
Series:
DSC612
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
MEMS
Type:
MEMS (Silicon)
Frequency-Output1:
24MHz
Frequency-Output2:
25MHz
Frequency-Output3:
Frequency-Output4:
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage-Supply:
1.71V ~ 3.63V
FrequencyStability:
±25ppm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max):
6mA
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Height:
0.035 (0.89mm)
Category:
Datasheet:
ShinYuaDSC612PI2A-012Q.pdf
1. How to order DSC612PI2A-012Q on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DSC612PI2A-012Q price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSC612PI2A-012Q?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DSC612RI1A-012M DSC612RI3A-010J DSC612PI2A-012Q DSC612PI3A-010J DSC612PI3A-010K
Part Number DSC612RI1A-012M DSC612RI3A-010J DSC612PI2A-012Q DSC612PI3A-010J DSC612PI3A-010K
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series DSC612 DSC612 DSC612 DSC612 DSC612
ProductStatus Active Active Active Active Active
BaseResonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type MEMS (Silicon) MEMS (Silicon) MEMS (Silicon) MEMS (Silicon) MEMS (Silicon)
Frequency-Output1 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz 24MHz
Frequency-Output2 25MHz 25MHz 25MHz 25MHz 25MHz
Frequency-Output3 - - - - -
Frequency-Output4 - - - - -
Function - - - - -
Output LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS
Voltage-Supply 1.71V ~ 3.63V 1.71V ~ 3.63V 1.71V ~ 3.63V 1.71V ~ 3.63V 1.71V ~ 3.63V
FrequencyStability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current-Supply(Max) 6mA 6mA 6mA 6mA 6mA
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Height 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm) 0.035 (0.89mm)