Ohmite E300KR25E
E300KR25E
Part No.:
E300KR25E
Datasheet:
ShinYuaE300KR25E.pdf
Description:
ADJ PWR RES 250M OHM 300W CHAS
Resistance:
250 mOhms
Power(Watts):
300 W
Tolerance:
±10%
Diameter:
1.126 OD, 0.748 ID (28.60mm x 19.00mm)
Length:
8.500 (215.90mm)