Autonics E40H10-120-3-N-24
E40H10-120-3-N-24
Part No.:
E40H10-120-3-N-24
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaE40H10-120-3-N-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 120PPR 12-24VDC
Packaging:
Box
Series:
E40H
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
NPN - Open Collector
PulsesperRevolution:
120
Voltage-Supply:
12V ~ 24V