Autonics E40H8-100-3-T-24
E40H8-100-3-T-24
Part No.:
E40H8-100-3-T-24
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaE40H8-100-3-T-24.pdf
Description:
ENCODER 40MM 100PPR 12-24VDC
Packaging:
Box
Series:
E40H
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Totem Pole
PulsesperRevolution:
100
Voltage-Supply:
12V ~ 24V
ActuatorType:
Hole for Shaft
Detent:
No
BuiltinSwitch:
No
MountingType:
Chassis Mount
Orientation:
User Selectable
TerminationStyle:
Cable
Category:
Encoders
Datasheet:
ShinYuaE40H8-100-3-T-24.pdf
1. How to order E40H8-100-3-T-24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the E40H8-100-3-T-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of E40H8-100-3-T-24?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image E40H8-100-3-T-24 E40H12-200-3-N-24 E40H8-100-3-N-24-C E40H12-2000-3-V-5 E40H8-5000-6-L-5
Part Number E40H8-100-3-T-24 E40H12-200-3-N-24 E40H8-100-3-N-24-C E40H12-2000-3-V-5 E40H8-5000-6-L-5
Manufacturer Autonics Autonics Autonics Autonics Autonics
Packaging Box Box Box Box Box
Series E40H E40H E40H E40H E40H
ProductStatus Active Active Active Active Active
EncoderType Incremental Incremental Incremental Incremental Incremental
OutputType Totem Pole Totem Pole Totem Pole Totem Pole Totem Pole
PulsesperRevolution 100 100 100 100 100
Voltage-Supply 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V