Autonics E40H12-800-6-L-5
E40H12-800-6-L-5
Part No.:
E40H12-800-6-L-5
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaE40H12-800-6-L-5.pdf
Description:
ENCODER 40MM 800PPR 5VDC
Packaging:
Box
Series:
E40H
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
PulsesperRevolution:
800
Voltage-Supply:
5V