Autonics E58SC10-100-3-V-24
E58SC10-100-3-V-24
Part No.:
E58SC10-100-3-V-24
Manufacturer:
Autonics
Category:
Encoders
Package:
Datasheet:
ShinYuaE58SC10-100-3-V-24.pdf
Description:
ENCODER 58MM 100PPR 12-24VDC
Packaging:
Box
Series:
E58
ProductStatus:
Active
EncoderType:
Incremental
OutputType:
Voltage
PulsesperRevolution:
100
Voltage-Supply:
12V ~ 24V
ActuatorType:
10mm Dia Flatted End
Detent:
No
BuiltinSwitch:
No
MountingType:
Chassis Mount
Orientation:
User Selectable
TerminationStyle:
Cable
Category:
Encoders
Datasheet:
ShinYuaE58SC10-100-3-V-24.pdf
1. How to order E58SC10-100-3-V-24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the E58SC10-100-3-V-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of E58SC10-100-3-V-24?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Autonics Autonics Autonics Autonics Autonics
Packaging Box Box Box Box Box
Series E58 E58 E58 E58 E58
ProductStatus Active Active Active Active Active
EncoderType Incremental Incremental Incremental Incremental Incremental
OutputType Voltage Voltage Voltage Voltage Voltage
PulsesperRevolution 100 100 100 100 100
Voltage-Supply 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V
ActuatorType 10mm Dia Flatted End 10mm Dia Flatted End 10mm Dia Flatted End 10mm Dia Flatted End 10mm Dia Flatted End